Podróże

O czym pamiętać będąc na wakacjach?

17 maja 2015

Turcja, 6 dni w ponad 30 stopniach za mną. Takie wyjazdy mają cię zrelaksować, zresetować, naładować twoje akumulatory na kolejne kilka miesięcy. Co musisz zrobić wyjeżdżając? Jest kilka rzeczy, dzięki którym czas spędzony na wakacjach zapamiętasz jeszcze długo, długo.

1. Zapomnij o wifi. Chociaż na 24 godziny! Ja zapomniałam na 4 dni. Nie wrzuciłam zdjęcia na insta, nie skomentowałam statusu kolegi, nie zajrzałam na snapchata. Wyłączyłam się totalnie. Oderwałam od mojej codzienności – no bo chciałam odpocząć od pracy, od bloga, od wszystkiego.

2. Nie wysypiaj się! 😀 Brzmi dziwnie, co? No jak to? Na wakacjach mam się nie wysypiać? A no tak. Najwięcej tracisz jeśli zaraz po kolacji kładziesz się spać, omija cię impreza na plaży, ognisko albo wypad do klubu. Rozreguluj sen na te kilka dni. Zmęcz się tym ciepłem, zanurz stopy w morzu o 4 nad ranem.

3. Ubieraj co chcesz. Jesteś na wakacjach! Serio interesuje cię to czy twoja spódniczka jest za krótka, bluzka za kolorowa, a torba nie pasuje do butów? Wyluzuj! Liczy się twoja wygoda. Ubiorem się przejmuj, gdy masz ważne spotkanie, rozmowę kwalifikacyjną albo randkę. Na wakacjach nie zaprzątaj sobie głowy takimi sprawami.

4. Płacz ze śmiechu! Pozwól sobie na bezgraniczne szczęście, upij się nim. Takie wiesz, że mięśnie brzucha cię bolą i policzki- od ciągłego uśmiechania się.

CIMG4456

5. Daj się ponieść chwili. Okej, nie musisz wskakiwać do łóżka animatorowi, ratownikowi czy barmanowi, ale jeśli chcesz to nic nie powinno cię wstrzymywać (no, jeśli jesteś singielką:P). Nikt nie musi o tym wiedzieć, nikt nie będzie cię oceniał, a jeśli sytuacja będzie sprzyjała to po prostu oddaj się temu. Simple as that. Chcesz nurkować? Do dzieła! Masz ochotę wydać 50 euro na masaż? A kto ci zabroni?

6. Wybierz sobie towarzystwo. To, że cały samolot napchany był Polakami, a w Twoim hotelu zameldowała się 1/3 jego składu nie oznacza, że masz z nimi jeździć na wycieczki, jadać kolacje albo pić z nimi wino. Nie jesteś skazana na ich towarzystwo. Przywitaj się, jak miniesz ich w drodze na stołówkę, ale niech inni nie determinują twojego planu dnia.

7. Podrywaj, flirtuj. Obojętnie czy to będzie wakacyjny romans czy chwilowe zauroczenie, nieważne. Skorzystaj z tego, co daje ci los. Uśmiechaj się, puszczaj oczko, tańcz tak, aby każdy facet w klubie na ciebie zerkał i żałował, że jest tam z inną kobietą.

8. Tańcz! Nic tak nie wyzwala endorfin jak taniec (przynajmniej w moim przypadku to działa). Skacz, podskakuj, wyginaj się. Śpiewaj głośno ulubione piosenki. Po prostu się baw.

9. Zabierz ze sobą przyjaciółkę. Jeśli nie chcesz jechać sama, namów na wyjazd przyjaciółkę. We dwie zawsze raźniej, no i komu opowiesz o pocałunkach na plaży o 5 rano, jak nie jej? Kto pomaluje ci oko, pożyczy kieckę i buty? Dogadajcie się tylko co do facetów… 🙂

10. Nie narzekaj. Pozbądź się negatywnych emocji, odsuń na bok wszystkie troski i zmartwienia. Nie złość się na jedzenie, słabe piwo i ciepłą wódkę, nie narzekaj na jedzenie, wiatr i chmury. Jesteś na wakacjach, to czas na który tak bardzo czekałaś. Serio rozrobione piwo jest powodem do narzekania? Doceń to, że możesz je wypić nad basenem, w momencie kiedy słońce opala Ci twarz… 🙂

11. Bądź miła. I to wystarczy! Jeśli masz na napiwek – zostaw go, jeśli uśmiechniesz się do kelnera w podziękowaniu za posprzątanie stołu będzie mu miło. Jeśli ktoś poprosi cię o pomoc w dogadaniu się na recepcji – pomóż. Pozbądź się swojego “bitch face” chociaż na te kilka dni. Uśmiechaj się i rób to, na co masz ochotę. Uśmiechem zarażasz innych, wiesz?


 

Moje wakacje były absolutnie fantastyczne. Idealne, nic bym w nich nie zmieniła. Miałam szczęście co do miejsca, towarzystwa, wszystkiego. Naładowałam akumulatory, jestem gotowa pracować dalej po to, aby zapewnić sobie możliwość kolejnych podróży. To mój cel – podróże. Które uczą, rozwijają. Dzięki nim poznaję siebie i innych ludzi, a to jest bezcenne.

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz