Przepisy

Owsianka ze śliwkami na mleku ryżowym

9 maja 2017

Owsianka ze śliwkami na mleku ryżowym zachwyca. Jest to jedno ze smaczniejszych śniadań, które jadłam w ostatnim czasie. Jagły czyli kasza jaglana ekspandowana z liofilizowanymi owocami, płatki żytnie i owoce – to połączenie, którego nie można nie polubić.

Jeśli tak, jak ja wiecznie szukacie pomysłów na urozmaicenie śniadań to ten przepis powinien się Wam spodobać. Możecie nie wierzyć, ale to pierwsza moja przygoda z mlekiem ryżowym! Wybrałam to o smaku waniliowym mając nadzieję, że sprawdzi się ono jako baza do smacznych koktajli czy owsianek. Owszem, jest dosładzane więc nie radziłabym, żebyście go nadużywali, ale raz na jakiś czas taka zmiana może wyjść na dobre. Koniecznie zostawcie płatki w mleku na dłuższy czas – muszą odpowiednio nasiąknąć, może nawet zalejcie je mlekiem i odstawcie na noc do lodówki.
Składniki:

  • 4 łyżki płatków żytnich
  • 2 łyżki kaszy jaglanej ekspandowanej z owocami
  • 1 śliwka
  • ½ szklanki mleka kokosowego waniliowego
  • 1 łyżeczka owoców liofilizowanych

Płatki żytnie zalewamy mlekiem, podgrzewamy i odstawiamy na co najmniej godzinę. Następnie dodajemy plastry śliwek, posypujemy wierzch kaszą i owocami. Owsiankę podajemy na ciepło lub zimno.

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz