Przepisy

Najpiękniejsze piosenki na święta

16 grudnia 2014

black-and-white-headphones-life-3104-525x350

Najpiękniejsze piosenki na święta to niekoniecznie zawsze te najbardziej znane i te, które możemy usłyszeć w centrach handlowych. O ile Last Christmas jest praktycznie hymnem świąt, o tyle pewnie niewielu z Was słyszało hity zespołu Mud czy Brook Benton. Pozwólcie, że zabiorę Was w podróż po pięknych, świątecznych piosenkach, które towarzysza mi co roku od kilku lat 🙂 Dziś czas na piosenki anglojęzyczne, dobrze?

Będę wdzięczna, jeśli podzielicie się ze mną swoimi ukochanymi klasykami, których słuchacie w święta! 🙂

1. Mud – Lonely This Christmas – przepraszam za teledysk, nie oglądajcie go. Posłuchajcie sobie tylko, brzmi jak nieśmiertelny Elvis 🙂

2. Dana – It’s Gonna Be A Cold Cold Christmas – to chyba moja najukochańsza piosenka świąteczna. W przyszłym roku ta piosenka skończy 40 lat! Jest przepiękna, przekonajcie się sami.

3. Joe Stampley – Jingle Bell Rock – sympatycznie jest pobujać się do tej piosenki przy wykrawaniu pierniczków (potwierdzone info!). Znacie?

4. Gary Glitter – Another Rock ‘n’ Roll Christmas – klasyk, jakich mało. Idealnie nadaje się na jakieś świąteczne przyjęcie, gdzie można potańczyć, napić się świątecznego kompotu (z alkoholową wkładką) i ponabijać z pijanych wujków 🙂

5. Louis Armstrong – White Christmas – on to umie czarować głosem. Jak niewielu. Louis zawsze pozytywnie nastraja. Wygodny fotel, światełka choinki i spokojna muzyka z adaptera <3 Marzenie!

6. Brook Benton – I wish everyday could be like Christmas – kończąc moją nietypową, trochę oldskulową listę (no dobra, bardzo) piękna kompozycja od pana Bentona (nie przeraźcie się miniaturką zdjęcia z jutuba, warto znać tę piosenkę!).

7. Chris Rea – Driving home for Christmas – co roku to samo, co roku wracam do domu na święta i chcę, żeby tak było zawsze <3 Nie ma nic piękniejszego niż święta w moim domu 🙂 Najmłodsza piosenka w tym zestawieniu należy do Chrisa Rea!

Przeczytaj również

1 komentarz

  • Reply Aurora 18 grudnia 2014 at 12:27

    Już miałam psioczyć, że Georga nie ma, ale tyle smakowitych kąsków tu wrzuciłaś, że tylko się uśmiechnę i odpalę playlistę 😉

  • Zostaw komentarz