Gdzie zjeść?

Szlachetna paczka

16 listopada 2013

Zapewne znacie akcję, której dotyczy dzisiejszy wpis. Jak wiecie, urodziłam się w Bytowie, tam też uczęszczałam do liceum ogólnokształcącego. To mój drugi dom (oczywiście Studzienice będą zawsze najbliższe mojemu sercu!:)). Zachęcam Was do zapoznania się z poniższym tekstem i wsparcia akcji!:) Dotyczy to całego kraju, każdego miasta- każdy może pomóc, nie ma że nie!

szlachetna paczka

“Mieszkańcy Bytowa i okolic mają niebywałą okazję, aby udowodnić swoją szczodrość i ofiarność. W bardzo szlachetny sposób mogą pomóc tym, którzy najbardziej na to zasługują. Zostań darczyńcą i razem z wolontariuszami Szlachetnej Paczki zmieniaj świat na lepsze !

Szlachetna Paczka jest to projekt Stowarzyszenia Wiosna, którego głównym założycielem jest ks. Jacek Stryczek. Projekt adresowany jest do rodzin, które zmagają się z trudną sytuacją losową. Przedsięwzięcie realizowane jest nieprzerwanie od 2001 roku, a po dwunastu latach  dotarła do Bytowa. Mechanizm Szlachetnej Paczki zakłada udzielnie konkretnej pomocy konkretnym rodzinom. System Paczki opiera się na czterech podstawowych i ściśle współpracujących ze sobą elementach: wolontariusz, rodzina, darczyńca oraz dobroczyńca.

Wolontariusze z Bytowa i okolic przez wiele tygodni szukali rodzin w potrzebie, odwiedzali ich domy oraz  przeprowadzali wywiady.  Wszystko po to, aby upewnić się, że pomoc trafi do właściwych osób. Już 16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza z rodzinami w potrzebie. Każda rodzina posiada swój własny opis, dzięki czemu darczyńca pozna jej członków, problemy oraz potrzeby.

Każdy z nas może wybrać rodzinę, której chce pomóc. Darczyńcą może zostać każdy, kto zechce podzielić się tym, co ma. Może być to grupa znajomych, przyjaciół, rodzina, osoba prywatna a nawet szkoła. Im więcej darczyńców zdecyduje się przygotować jedną paczkę, tym lepiej. Wszystkim zależy na tym, żeby zaspokoić jak najwięcej potrzeb rodziny. Spełnienie wszystkich potrzeb nie jest konieczne. Już sam fakt, że ktoś zdecydował się ofiarować pomoc rodzinie, jest niezwykle ważny.”

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bytowa do włączenia się w projekt . Nikt z nas nie wie, co czeka go w przyszłości. Dzisiaj to ja pomagam innym, ale kto wie, może w przyszłości to ja sama będę potrzebowała pomocy.  Los bywa bardzo przewrotny, dlatego nigdy nie należy zapominać o innych” – Klaudia Zblewska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Przeczytaj również

1 komentarz

  • Reply Magda 16 listopada 2013 at 20:17

    świetna akcja! znam i chętnie biorę udział co roku 🙂

  • Zostaw komentarz