Emocje

To świąt czas.

24 grudnia 2015

Święta to czas niesamowicie rozbiegany, zadyszany i stresujący. Oprócz mnóstwa przygotowań w postaci potraw wigilijnych czy kupowania i pakowania prezentów musimy zmierzyć się jeszcze z tymi, którzy mimo tego, że kochają, to czasami też osądzają. Z rodziną. Chcemy wypaść idealnie, mamy wyprasowane koszule, idealnie skrojone sukienki, kolczyki, które błyszczą blisko szyi, bransoletki, które swobodnie opadają na nadgarstki.

Życzę sobie i Wam spokojnych świąt, takich z miejscem na dobre słowo i oddech. Żebyście przytulili Mamę i Tatę, Siostrze szepnęli na ucho miłe słowo, pobawili się z bratem czy kuzynką. Posmakowali ryby, zjedli dobry bigos. Pośmiali się trochę, odpowiedzieli na szereg niezręcznych pytań dlaczego tak, a nie inaczej ze zdwojoną cierpliwością.

Chciałabym, żebyście nie czuli się gorsi. W święta nie powinno być miejsca na rozczarowania – ani rodziną ani prezentami. Pamiętajcie, że przede wszystkim spełniacie swój pomysł na życie, nie ich.

Doceńcie te chwile, w których mimo wszystko każdy odrywa się od codziennych spraw i poświęca uwagę swojej rodzinie. Odłóżcie telefony, tablety i komputery. Nie włączajcie od razu tv czy radia. Porozmawiajcie, nacieszcie się wspólnie spędzonym czasem tak, aby naładować się dobrą energią.

Obojętnie jak duża by Wasza rodzina nie była czy jak bardzo popieprzona na co dzień – mamy święta i spędźmy je razem z najważniejszymi. A każdy, kto czuje się samotny niech zadzwoni do przyjaciela, na pewno nie zostawi Was w taki wieczór. Nawet czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakich wspaniałych ludzi mamy obok.

Wszystkiego dobrego,

P.

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz