Gdzie zjeść?, Podróże

Gdzie w Rzymie zjeść pizzę?

22 czerwca 2016

Gdzie w Rzymie zjeść pizzę? W czasie mojej pierwszej podróży do Rzymu z Elizą miałyśmy okazję zjeść pizzę w trzech różnych miejscach. Zarówno lokalizacje, ceny, jak i sposób serwowania pizzy różnił się w każdym lokalu. Wycieczka do Rzymu trwała 4 dni, wyjazd ten zaplanowałyśmy już ponad miesiąc temu i dzielnie odliczałyśmy dni do momentu pakowania walizek. Z Elizą łączy Nas szczególna więź i kocham Ją jak własną siostrę, tym przyjemność z całej wycieczki była jeszcze większa niż byłaby normalnie. Wyjazd zaplanowałyśmy na 4 dni, zwiedzanie i dobre jedzenie – taki był plan! Do tego wstawanie rano i bieg, żeby móc spalić te wszystkie pyszności, które miałyśmy zamiar zamawiać w restauracjach… Pomyślałam, że każdy z Was powinien zjeść tam, prawdziwą, włoską pizzę więc przygotowałam dla Was małą ściągę… Pizza – jadłyśmy ją w trzech miejscach.Nigdzie nie była zła, ale smak jednej był wybitny. Autentycznie, jadłyśmy i nie chciałyśmy, by to się kiedyś skończyło…

1.Gustando Roma (Via del Colosseo, 1) – niedaleko naszego hotelu i Koloseum pizzeria, która w zasadzie jest na uboczu głównej drogi. Siedziało tam mnóstwo ludzi więc pomyślałyśmy, że nie może być tam źle! Nie myliłyśmy się – pizza była naprawdę smaczna, cienka, z serem mozzarella (w Polsce wciąż nie jest to standardem), zamówiłyśmy na przystawkę bruschettę, którą potraktowałyśmy po macoszemu, żeby móc zajadać się pizzą, która przyniesiona została nam błyskawicznie! Pizza kosztowała 9 euro.

Pan ze zdjęcia poniżej jest właścicielem lokalu… 🙂

20160616_190258

20160616_183942

2. Ristorante Pizzeria Luzzi (Via di S. Giovanni in Laterano) – kolejne miejsce w okolicy Koloseum, bardzo łatwo tam dotrzeć właśnie z tego miejsca. Restauracja jest bardzo włoska – w środku jest pół-otwarta kuchnia, możecie podglądać przygotowanie lasagne czy innej pasty. Na zewnątrz jest kilka stolików w tzw. ogródku – właściciel chodzi ciągle i podśpiewuje- raduje się tym, że są do niego kolejki i serwuje naprawdę smaczne dania w niskich (!!!) cenach. Ceny makaronów 5-7 euro, pizze 6-12. W tym miejscu było też najtańsze tiramisu, bo tylko za 4 euro, gdzie nie byłyśmy jego cena wynosiła ok. 8-10 za małą porcję. Ta pizza w moim odczuciu była najsłabsza – miała dużo sera, była ciężka i zdecydowanie najgrubsza ze wszystkich nam serwowanych.

gdzie zjeść pizzę w rzymie (1 of 1)-14

3. Il Grifone (Piazza Navona 102) – nasza najsmaczniejsza pizza w Rzymie. Absolutny must have każdej podróży do Rzymu. Jedna z wielu mieszczących się obok siebie pizzerii, która zachęcała wyglądem stolików, kelnerami i przede wszystkim kartą! Rozsiadłyśmy się mając przed sobą absolutnie piękny widok i zamówiłyśmy pizzę z szynką parmeńską. Pizza pyszna – ilość sera, grubość pizzy czy nawet sama szynka – wszystko idealnie wyważone. Pizza kosztowała ok. 12 euro.

gdzie zjeść pizzę w rzymie (1 of 1)-12

gdzie zjeść pizzę w rzymie (1 of 1)-11

Świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że te trzy miejsca na mapie Rzymu to zbyt mało, żeby wydać dobrą opinię, gdzie zjeść najlepszą pizzę. Z miejsc, które odwiedziłyśmy Wam radziłabym zacząć od tego usytuowanego na Piazza Navone, tego smaku nie można zapomnieć! 🙂 Kolejno Gustando oraz Luzzi powinny również przypaść Wam do gustu. W Luzzi serwują całkiem sporo innych włoskich przysmaków, na które w naszych brzuszkach niestety nie było już miejsca. Co zrobić… Trzeba będzie wrócić!

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz