Napoje

My Coffee Box

26 lutego 2015

My Coffee Box

Dostałam wczoraj paczkę, pięknie zapakowaną, tajemniczą przesyłkę. Podzieliłam się jej zdjęciem na Instagramie iii czekałam na Wasze typy – co w niej może być 🙂 Nie był to facet ani wino, jak sugerowali niektórzy, w kartonie znalazłam kawę. Nie byle jaką!

Coffee Box to nowość. To rodzaj kawowego abonamentu. Co miesiąc otrzymujecie inny gatunek prawdziwej kawy speciality 100% arabica wprost na wskazany adres. Ziarna są oczywiście świeżo palone z pełną historią pochodzenia, a wszystko zapakowane w magiczne pudełko. Możecie zapisać się na abonament lub kupić jednorazowo w opcji „Kup na Prezent”.

Sprawcą tego całego zamieszania jest Kamil, który jest wielkim pasjonatem czarnego naparu.

Dlaczego kawa? Kamil chce, aby konsumenci byli świadomi, mamy wybierać dobrą kawę,
a nie pierwszą lepszą ze sklepowej półki. Ja sama zwracam uwagę na opisy na opakowaniu/skład i od razu wiem, że 90 % tej kawy, której pijam nie można nazwać dobrą. Tak naprawdę prawdziwej kawy nie kupimy w sklepie – tam jest tylko taka „przemysłowa” produkowana na skalę masową.

kawa

Z kawą jest jak z chlebem – macie do wyboru chleb domowy, wiejski, taki wiecie, żytni, którego smak jest pełny i zrównoważony oraz taki dmuchany, sztucznie barwiony z supermarketu. Możecie więc wybrać i jestem w pełni przekonana, że dokonujecie wyboru słusznego, dopłacając te 2 zł więcej i kupując chleb, którego skład Was nie szokuje.

kawa-5

W przypadku Coffee Box’a mamy podobną sytuację: decydując się na jego zakup dostajecie ziarna kawy speciality, które wyróżnia jakość – począwszy od zasadzenia pierwszego ziarenka, poprzez ludzi, którzy później doglądają upraw a na końcu zbierają owoce – wszystko to robione jest z należytą starannością, tak, aby owoce były możliwie najwyższej jakości. To nie robota maszyn, a ludzkich rąk sprawia, że smak tej kawy jest wyjątkowy.  Wiecie, podczas palenia ziaren najważniejsza jest osoba Roastera – pasjonata, który wkłada całe swoje serce i wiedzę by wydobyć z danego gatunku to co charakterystyczne. Oczywiście w wielkich koncernach przemysłowych nie ma mowy o takiej funkcji, tam znajdziemy tylko osoby, które odpowiedzialne są za konkretne maszyny.

kawa-4

Całym sercem wspieram tę działalność i trzymam kciuki, żebyśmy wszyscy decydowali się na dobrej jakości kawę. Wiem, że 90% społeczeństwa czyta ulotki i coraz więcej z nas decyduje się na ekologiczną żywność, teraz zastanówmy się jeszcze nad ziarnami kawy.kawa-6

Jeśli macie ochotę to odsyłam Was na stronę: www.mycoffeebox.pl tam znajdziecie informacje dotyczące możliwości zamówienia Coffee Box’a. Nie dość, że kawa jest naprawdę wyjątkowa, to sam box również. Znajdziecie w nim śliczny kubek oraz list z prawdziwą lakową pieczęcią! Dzień kobiet niedługo, a myślę, że zarówno mama jak i przyjaciółka czy dziewczyna ucieszy się z takiego prezentu 🙂

kawa-3

kawa-2Wpis powstał pracy z My Coffee Box.

Przeczytaj również

8 komentarzy

 • Reply Waniliowa Chmurka 26 lutego 2015 at 17:50

  wowow! 😀

 • Reply Eliza Wydrych-Strzelecka 26 lutego 2015 at 18:02

  pyszka

 • Reply Magdalena Kenchoshvili 26 lutego 2015 at 18:24

  mowilam ze kawa 🙂

 • Reply Grochem o Garnek 26 lutego 2015 at 18:28

  O wow 😀 chce to mieć

 • Reply Krzysiek Humeniuk 27 lutego 2015 at 14:51

  Wow, kawa w ziarnach, kawiarka i CUD MNIÓD! 🙂

 • Reply TamiTea 27 lutego 2015 at 18:30

  WOOOOOO! *o*
  Rzucę się na to jak tylko wypłata przyjdzie :3.
  Świetny pomysł!

 • Zostaw komentarz