FIlm, Kultura

Najlepsze seriale #1

3 grudnia 2014

Jestem serialoholiczką. Przyznaję się do tego szczerze i otwarcie. Nic tak nie poprawia humoru jak długo wyczekiwany odcinek serialu. Nie mam tu na myśli seriali np. typu brazylijskiego chociaż i w tych amerykańskich czasami ciężko się połapać kto z kim i dlaczego:)

Poniższe zestawienie jest bardzo subiektywne, pojawi się ich jeszcze kilka- czas odświeżyć zakładkę Kultura:)

Dziś chciałabym się skupić na serialach z zagadką/morderstwem w tle czyli na serialach kryminalnych. Takie obrazy muszą mieć w sobie naprawdę ‘to coś’ żeby widz był im wierny przez kilka lat. Pokażę Wam dziś te seriale, które oglądałam lub oglądam z zapartym tchem:) Numery z listy są w zasadzie losowe. A jak już przebrniecie przez to zestawienie to zróbcie sobie popcorn i zacznijcie oglądać nowy serial!:)

1. Pretty Little Liars- polskie, trochę niefortunne tłumaczenie, które lekceważy moim zdaniem tytuł, to Słodkie kłamstewka. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tytuł nie mógł brzmieć jako typowe tłumaczenie z angielskiego.

To najlżejszy serial z tego zestawienia. Nie tylko dla nastolatek;)

Serial ten opowiada o 5 przyjaciółkach, których przyjaźń zostaje wystawiona na próbę po tragicznym zaginięciu jednej z nich. Pojawia się tajemnicza postać “A”, która to dręczy dziewczyny i nie pozwala im normalnie żyć. Obecnie oglądam na bieżąco 4 serie i powiem Wam szczerze, że nic co zakładałam np. w 1, 2 czy 3 serii nie jest już takie samo!:) Serial naprawdę wciąga, chociaż musimy niekiedy przymknąć oko na niektóre głupiutkie rozwiązania akcji czy ślepotę i naiwność Arii, Hanny, Emily i Spencer. 4 sezon jest dla mnie najciekawszy ze wszystkich!

Ps. Warto zwrócić uwagę na stylizacje dziewczyn- niektóre są mistrzowskie!:)

t

2. The Killing- polski tytuł Dochodzenie. Powstał na podstawie oryginalnego scenariusza duńskiego serialu pt. “Forbrydelsen”.

Akcja serialu zaczyna się w momencie odnalezienia zwłok młodej dziewczyny. Mamy dwójkę niezmiernie dopracowanych pod względem charakteru i roli, detektywów. Rodzinę Larsenów (skądinąd polecam przyjrzeć się polskim akcentom w tym filmie- np. na obiad podawane są gołąbki:)) oraz całkiem sporą listę podejrzanych. Ważnym wątkiem jest też sytuacja polityczna w Seattle.

Mroczne, genialne kino. Świetni odtwórcy głównych roli i klimat. To wszystko składa się na serial, który zawsze polecam. Serial ma obecnie 3 sezony, pierwsze dwa skupiają się na jednej sprawie, trzeci to inne dochodzenie.

600mentalistyellow

3. The Mentalist- w telewizji emitowany jako Mentalista. Serial przyjemny, niektóre odcinki można wręcz nazwać lekkimi.

Bohaterem tego serialu czyli tytułowym mentalistą jest przecudowny Patrick Jane w tej roli Simon Baker. Przystojny blondyn o pięknych oczach, który lubi herbatę i swoją kanapę. Pomaga policji, detektywom, czasami FBI. Każdy odcinek to nowa historia, jednak jest tutaj element wiążący co niektóre odcinki- mianowicie Red John, którego ściga Patrick i wszyscy dookoła. Red John bowiem zabił żonę oraz córkę Patricka i co jakiś czas daje o sobie znać mordując kolejne osoby. Skąd Patrick wie, że to morderstwa Red Johna? Zawsze w okolicy zwłok jest namalowana uśmiechnięta buźka- namalowana krwią.

Historia Red Johna zamyka koło dopiero w 5 sezonie i jest to trochę męczące. Jednakże ta historia sprawiła, że oglądałam jeden odcinek za drugim w oczekiwaniu na kolejny epizod z Red Johnem. Sezon 6 dopiero się rozkręca.

301519

4. Dexter- psychopata, morderca który wiedzie podwójne życie. On i jego druga, mroczna strona, którą zwie Dark Passanger. Pracuje w policji, jest specem od krwi- bada pod jakim kątem były zadane ciosy, gdzie kto zginął itp. Pracuje też na próbkach DNA. Dexter poza pracą w policji zajmuje się też śledzeniem ‘na własną rękę’ tych, którzy zabijają.. Bo może tego nie wiecie, ale Dexter zabija tych, którzy na to zasłużyli. Gdy był małym chłopcem zaczynał od zabaw ze zwierzętami, jego przybrany ojciec dostrzegł, że coś niepokojącego się z nim dzieje i pomógł mu stworzyć kodeks, którego Dexter przestrzega, m.in. dlatego, żeby nie zostać złapanym. Sprawę podkręca fakt, że w policji pracuje razem ze swoją przyszywaną siostrą:)

Ja Dextera oglądałam z zapartym tchem. Od pierwszych odcinków do… prawie ostatnich. To co twórcy zrobili końcówce serii i ostatniemu odcinkowi nie można wybaczyć. Niestety 🙁 Ja jednak patrzę na ten serial przez pryzmat wszystkich odcinków i wtedy jest już dobrze.

Oglądając Dextera przygotujcie się na niesmak do siebie… W końcu kto kibicuje seryjnemu mordercy?!

To jedno z pierwszych zestawień seriali kryminalnych. Jak Wam się podoba? Znacie opisane przeze mnie seriale? Który jest Waszym faworytem? Wiem, że zabrakło tutaj jeszcze True Detective- ale jeszcze przyjdzie czas na ten serial!:)

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz