Emocje

Takiego chłopaka.

24 listopada 2016

Takiego chłopaka.
Co będzie bezinteresownie parzył herbatę i nalewał wodę do kawiarki. Co podziękuje za owsiankę i ułoży w szafce przyprawy. Co wyrzuci PRAWIE pusty pojemnik po oleju kokosowym mówiąc, że jest pusty. Który przeorganizuje ci blat na kuchni chowając chochlę i rączki do garnków w szuflady. A ty ich znaleźć później nie możesz i piszesz i dzwonisz i pytasz, gdzie to wszystko.

Takiego chłopaka.
Co przyjdzie punktualnie, bo dla niego wasz czas razem jest najważniejszy. Który odlicza, zlicza, tęskni i nie boi się o tym mówić. Który pamięta, że kolacja o 18 to kolacja o 18, a nie o 21. Że to co innego zjeść odgrzane i dopiero co zdjęte z ognia. Że czym innym jest przyjść z winem lub jajkiem niespodzianką niż tylko tak o .

Takiego chłopaka.
Co dla niego ważna będzie twoja pasja, szef w pracy i mikołajki. Kalendarz adwentowy z czekoladkami, nisko kaloryczna kolacja, potreningowy szejk i niegazowana woda pod ręką. Kiedy poranek będzie ciężki, a on nic nie będzie mówił. Tylko opatuli ci te nogi kołdrą i poleży trzymając w dłoniach twoją dłoń. Narysuje ci hasło na plecach do zgadywania i nie będzie go nudzić powtarzanie tych liter do skutku.

Takiego chłopaka.
Co to mamę twoją z chęcią pozna i uśmiechnie się do znajomych. Co powstrzyma przekleństwa i nie zamówi piwska, żeby cię odwieźć. Co zapyta czy dotarłaś czy może zadzwonić i kiedy się widzicie. Posprząta po sobie kubki i nastawi pranie. Zaproponuje kino i zamówi bez pytania extra frytki. Kupi krople żołądkowe, i sprawdzi temperaturę twojego czoła.

Takiego chłopaka.
Co to nie zniknie, nie wyjedzie, nie wyprowadzi się. Co zabierze cię ze sobą lub chociaż zapyta. Co zdecyduje się na ciebie i będzie pewny. Siebie i swoich uczuć do siebie. Takiego, co dla niego czujesz, że starać się musisz, bo ucieknie. Takiego, co dla niego chcesz być lepsza, najlepsza, żeby nie odstępować na krok, nawet jeśli on ten krok po pijaku gubi lub w tańcu myli. Żeby mieć ten bezpieczny układ jego ramion na własność, żeby zawsze one przyjmowały, szeroko otwarte na twoje lęki i pragnienia. Takiego.

Przeczytaj również

4 komentarze

 • Reply Agata Muszyńska 28 listopada 2016 at 11:42

  Takiej autorki, że człowiek się cieszy z jej “powrotu”. 😉

 • Reply Mia W. 11 stycznia 2017 at 15:31

  No, no, właśnie, dokładnie, takiego!

 • Reply Dominika Walczak 3 marca 2017 at 14:13

  achhh :))

 • Reply asia 1 marca 2019 at 14:12

  Dobrze że wróciłaś !

 • Zostaw komentarz