Zdrowa dieta

Wałek do ciasta- akcesoria do pieczenia

21 sierpnia 2013

[walek_do_ciasta_jj[4].jpg]

Tematem dzisiejszego wpisu jest wałek do ciasta. Niby nic, ale takie akcesoria do pieczenia posiada prawie każdy z nas.
Jak każda osoba, która większość czasu spędza w kuchni lub myśląc o kuchni (i jedzeniu…) uwielbiam przeszukiwać internet i wszelkie fora w poszukiwaniu ciekawych i ułatwiających mi życie gadżetów.
Co prawda o tym gadżecie marzyłam kilka miesięcy, bo wydać ok. 100zł na wałek może wydawać się co najmniej dziwne, jednak to nie byle jaki wałek. Tu podziękowania należą się mojej Mamie, która sprawiła mi taki prezent!

Uwielbiam prosty design gadżetów do kuchni. Mimo iż ceny desek czy noży są niekiedy dla mnie zbyt wysokie to taki wałek wydawał mi się świetnym zakupem. 
Dlaczego akurat ten wałek? Można nim rozwałkować ciasto na konkretną grubość!:)

Przy wałkowaniu ciasta na spód do tarty sprawa jest prosta- najlepiej, żeby ciasto było cienkie i równe, niestety, moje ‘na oko’ nigdy nie było równe. Czy robiłam pierogi czy scones- każda wykrawana przeze mnie część ciasta miała inną grubość. Nie wyglądało to ładnie, a i niestety im grubsze ciasto przy pierogach, tym wiadomo że będzie ono twardsze i cięższe. 

Wałek ten wykonany jest z drewna bukowego, boczne elementy takie jak: pierścienie i zakrętka wykonane są z tworzywa sztucznego. Grubość ciasta po rozwałkowaniu może wynosić: 2mm, 6mm oraz 10mm. 
Osobiście najczęściej korzystam z grubości 2mm- do pierogów, tart jest najlepsza.

Wałek dostępny jest w dwóch zestawach kolorystycznych- zielonym i kolorowym. Ja korzystam z zielonego:) W praktyce wałek sprawdza się świetnie, ma gładką strukturę, nic do niego nie przywiera. Mimo iż nie ma ‘uchwytów’ jak inne wałki to praca z nim jest bardzo wygodna.

W internecie możecie go bez problemu kupić, nie widziałam go niestety w sklepach stacjonarnych.

Źródła zdjęć:
http://lh4.ggpht.com/_BdJaqKChU-s/Smc7L-Lx7xI/AAAAAAAABaA/L9FI4VuadYw/s1600/walek_do_ciasta_jj%5B4%5D.jpg
http://czerwonamaszyna.pl/images/products/joseph-joseph/walek-do-ciasta-joseph-joseph-regulowany-zielony-6616,68298_2.jpg
http://czerwonamaszyna.pl/images/products/joseph-joseph/walek-do-ciasta-joseph-joseph-regulowany-multikolor-8221,72000_2.jpg
http://www.aledobre.pl/zdjecia/prod5774_max_2.jpg

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz