Przepisy

Jakie filmy musisz znać, aby zaimponować facetowi?

1 grudnia 2014

10375582_292390864261874_1537609204_n Przychodzi taki czas, że się wyczuwacie. Byliście na randce czy dwóch, gadacie na fejsie, wysyłacie sobie smsy i mmsy. Zaczynają się pytania, które są podchwytliwe, gdy on pyta czy widziałaś Mrocznego rycerza, a ty nie masz bladego pojęcia co to za film, szybko wstukujesz nazwę w google, czytasz opis i odpowiadasz chłopakowi: “no jasne, świetna rola Ledgera”. Takich sytuacji będzie jeszcze kilka. Pomogę ci się z nimi zmierzyć. Zaczynajmy od męskich klasyków i od sugerowanych przeze mnie odpowiedzi:) A wisienkę na torcie zostawmy na koniec.

1. Gladiator- okej, my kobiety, lubimy ten film za silnego macho, który pod grubą skórą jest kochającym i pragnącym zemsty człowiekiem. Faceci kochają go za całą resztę. Łączy nas prawdopodobnie soundtrack 😉

Jeśli on wymienia ten film jako jeden z top swoich ulubionych a Ty go nie widziałaś najbezpieczniej jest odpowiedzieć: “Czekam na odpowiedni moment, żeby go obejrzeć, wiesz, ja to muszę mieć odpowiedni humor do takiego kina.”
Dzięki takiej odpowiedzi nic nie skreślasz- ani nie piszesz, że wydawał ci się nudny, ani że nie lubisz Rusella czy takiej tematyki filmów. Jesteś na wygranej pozycji!:) No i zawsze możesz mieć nastrój na Gladiatora, gdy u twego boku będzie właśnie taki mężczyzna jak Rusell 🙂

2. Pulp Fiction- nie wierzę, że ktoś może nie lubić, nie znać tego filmu. Dla dobra tego tekstu postaram się jednak to przełknąć jakoś. Pulp Fiction to genialne kino, serio, do niczego nie można się przyczepić. Świetni aktorzy, scenariusz, mega muzyka. Ważna uwaga: filmy Tarantino trzeba zrozumieć, trzeba się wczuć w ich klimat, to co innego niż “Brave Heart”. Tu nie będzie tak łatwo jak z Gladiatorem.

Jeśli zapyta Cię o Pulp Fiction nagle przerwij mu w pół zdania, udaj, że mdlejesz albo udawaj, że musisz gdzieś być, teraz, zaraz. Następnie biegnij do domu i obejrzyj Pulp Fiction, przy następnej okazji będziesz mogła spokojnie pogadać o tym co ci się podobało, a co nie, kto wie, może zatańczycie jak Vincent Vega i Mia Vallace?:)

3. Gran Torino- świetny, film, widziałam go dwa razy i jestem pod wielkim wrażeniem. Mocne, ostre kino. Zrozumiem, jeśli tego nie znacie- macie prawo. Tytułowe Gran Torino to samochód z 1972 roku, który pewien Azjata, sąsiad Walta Kowalskiego (Clint Eastwood), próbuje ukraść. Walt jest zgorzkniałym weteranem wojennym, w jego życiu zamieszanie zrobią Azjaci, którzy zamieszkają obok jego domu.

Jeśli zostaniesz zapytana o ten film to odpowiedz zgodnie z prawdą: że nie widziałaś, ale słyszałaś, że to naprawdę dobry film i nie możesz się doczekać, aż go wspólnie obejrzycie.

4. Filmy Finchera- jeśli oglądałaś któryś z nich to wiesz, że to naprawdę świetne dzieła (np. Siedem, Zaginiona dziewczyna, Dziewczyna z tatuażem czy Podziemny krąg). Mam nadzieję, że znasz któryś z nich- Podziemny krąg czy Dziewczynę z tatuażem. Nie musisz od razu widzieć wszystkich i wymieniać ich w kolejności wg premiery czy oceny na Filmwebie… 😉

Nie znasz? Powiedz to. Facet ucieszy się, że będzie mógł obejrzeć drugi raz dobry film z fajną dziewczyną u boku 🙂 A co tam!

1739785_605823276162123_1508032636_n

5. Filmy animowane/bajki- serio, każdy facet je oglądał, każdy płakał na Królu Lwie i potajemnie chciał być Alladynem i mieć dżina. Pluto, Kaczor Donald czy Krecik- znane postacie! 🙂 Gdy zapyta o jakąkolwiek bajkę od razu wiesz, że on oczekuje, że ją widziałaś, bo ją uwielbia 😀 Np. Auta 1 i 2 były super, a Muppety są genialne, że nie wspomnę o klasykach typu Toy Story…

Nie znasz? Nie wierzę, na pewno znasz! 🙂

Przeczytaj również

6 komentarzy

 • Reply Marta Rzeszutek 2 grudnia 2014 at 12:09

  Przemek nie widział większości tych filmów. ja widziałam więcej niż on 😛 myśle że zaimponuje się polskimi klasykami

  • Reply Smakowity kąsek 2 grudnia 2014 at 12:37

   🙂 O serio nie widział? To co ogląda Twój chłopak? Co oglądacie razem?

  • Reply Marta Rzeszutek 2 grudnia 2014 at 12:57

   wspólnie oglądamy bajki, głupie komedie, filmy akcji i takie gdzie trzeba myśleć. a ja do nadrobienia mam np. Nic Śmiesznego, Rozmowy Kontrolowane, Nie lubię poniedziałków, Brunet wieczorową porą.

  • Reply Smakowity kąsek 2 grudnia 2014 at 12:59

   nooo to bajki są na liście! 🙂 a polskie klasyki super <3

 • Reply gin 3 grudnia 2014 at 17:44

  My razem najczęściej oglądamy bajki. Przy “Frozen” płakałam jak nie wiem, wszystkie stare bajki Disney’a mi się przypomniały 🙂

  • Reply pees 3 grudnia 2014 at 22:11

   Frozen przepiękna bajka!:)

  Zostaw komentarz